Ons rustieke boerderijcomplex ligt in een klein gehuchtje Rignac, in het bovenste puntje van het departement de Lot, op de grens met de Dordogne en de Corrèze.

Een ideale uitvalsbasis om de prachtige omgeving op uw gemak te verkennen.

Maar ook bij ons op het terrein kunt u zich uitstekend vermaken. Zo kunt u genieten van het heerlijke zwembad, een potje jeu-de-boules spelen of gewoon lekker luieren.
Zittend onder de schaduwrijke lindebloesems heeft u een prachtig weids uitzicht over de heuvels van de Lot.

Op het gebied van eten en drinken zal het u aan niets ontbreken. Wij serveren zes dagen per week diner en indien gewenst verzorgen we ook de lunch. Voor bij het zwembad hebben we vers bereide snacks en diverse gekoelde drankjes.

  • WiFi
  • Kindvriendelijk
  • Op doorreis naar het zuiden
  • Eigen sanitair
  • Lunchen mogelijk
  • Table d'hotes
  • Zwembad
  • Wasmachine
  • Geschikt voor mindervaliden

Arjan Paulussen & Lisette Venselaar

Meer over de eigenaar Sluiten

La Panacée wordt gerund door de Nederlandse eigenaren Arjan Paulussen & Lisette Venselaar.

Wat maakt La Panacée uniek?
Landelijk gelegen met fantastisch vrij uitzicht en toch nabij alle toeristische attracties. Iedere dag lunch & diner mogelijk. .

U kunt door Arjan Paulussen & Lisette Venselaar worden verwelkomd in de volgende talen:
– Nederlands
– Frans
– Engels
– Duits

max. 5 personen

Kamer 2

  • Eenpersoonsbedden
  • Eigen toilet
  • Kastruimte
  • Badkamer met douche en ligbad

max. 5 personen

Kamer 3

  • Eenpersoonsbedden
  • Eigen toilet
  • Kastruimte
  • Kinderbed mogelijk
  • Zithoek

max. 4 personen

Kamer 4

  • Eenpersoonsbedden
  • Eigen toilet
  • Badkamer met douche
  • Kastruimte
  • Kinderbed mogelijk
  • Zithoek

max. 2 personen

Kamer 5

  • Eenpersoonsbedden
  • Eigen toilet
  • Badkamer met douche
  • Kastruimte
  • Kinderbed mogelijk
  • Zithoek

max. 3 personen

Kamer 1

  • Eenpersoonsbedden
  • Kastruimte
  • Kinderbed mogelijk
  • Zithoek

Afstand tot Utrecht 977 km

GOUFFRE DE PADIRAC
Een boottochtje van 500 meter op 103 meter onder de grond. Dan met een gids te voet verder om de grote grotten te bewonderen, waaronder de zaal van de grote Dôme (94 meter hoog). Liften verschaffen toegang tot deze unieke bezienswaardigheid. Echt een absolute aanrader!
www.gouffre-de-padirac.com

LASCAUX II
Deze replicatie van Lascaux I (de originele grotten van Lascaux I zijn niet meer voor bezoekers toegankelijk) is absoluut een bezoekje waard. Prachtige prehistorische rotstekeningen van onder andere paarden, stieren en rendieren. Toegangskaartjes kunt u in het hoogseizoen uitsluitend bij het “office du tourisme” in het nabijgelegen plaatsje Montignac kopen.

GROTTES DE LACAVE
“De synthese van de grotten van Frankrijk” N.Casteret. Hoogtepunt is de zaal van 2000 m2. Door de grotten rijdt een elektrisch treintje.
www.grottes-de-lacave.com

Naast de beroemde grotten kunt u vlakbij het schitterende dal van de Ouysse verkennen met de onstuimige beek, de rotswand en het wilde groene struikgewas. U kunt van het kasteel Belcastel, gelegen boven de rotswand, naar het volgende kasteel, La Treyne genaamd, wandelen. U kunt daar de prachtige tuinen bewonderen en u kunt er bovendien heerlijk dineren.

WATERVALLEN
Cascades de Murel
Echt een aanrader voor een natuurliefhebber, die ook van wandelen houdt. Op een klein uurtje rijden vanaf La Panacée, kunt u in de Corrèze streek de watervallen “Cascades de Murel” bewonderen. U kunt met de auto tot vlakbij de kleine waterval komen. Vanaf daar kunt u een paar honderd meter naar boven klimmen via een hobbelig voetpad en dan komt u bij een waterval van 15 meter (zie foto). Tevens kunt u een beklimming maken naar de grootste waterval van ruim 25 meter. Dit is een prachtige wandeling van ruim 1 uur door de bossen. Wij raden u aan om goede stevige schoenen te dragen. Deze beklimming is niet aan te raden met kleine kinderen of voor mensen die niet goed ter been zijn.

JARDINS DU MANOIR D'EYRIGNAC
De tuinen zijn rondom het 17e eeuwse herenhuis aangelegd in de 18e eeuw. Het is een typisch Franse tuin met wat Italiaanse invloeden. Lijnrecht geplante lanen met veel bloemperken.

JARDINS DU CHATEAU DE LA TREYNE - LACAVE
Rondom het kasteel liggen traditionele Franse tuinen. Daarnaast is er een park en een bos met veel wandelpaden. Leuk om een bezoek te combineren met een bezoek aan “grottes de Lacave”.

ROQUE ST-CHRISTOPHE
Een lange en hoge kalkstenen rotswand, waar rotswoningen in zijn uitgehakt. Deze wandwerd bewoond over een lengte van bijna een kilometer. U kunt deze rotswoningen bezichtigen. Leuk om te bezoeken in combinatie met de grotten van Lascaux II. Overigens werden nergens in de wereld zoveel prehistorische vondsten gedaan als in het nabijgelegen plaatsje Les Eyzies, alom bekend als de ‘hoofdstad van de prehistorische mens’.

COLLONGES LA ROUGE
Dit prachtige dorpje bestaat uitsluitend uit karakteristieke karmijnrode zandstenen huizen. Via kronkelende smalle straatjes komt u langs diverse restaurantjes, terrasjes en winkeltjes die regionale producten verkopen.
www.collonges-la-rouge.fr

TURENNNE
Turenne ligt in een cirkel op een rots en was het laatste onafhankelijke feodale leengoed in Frankrijk. U kunt de overblijfselen van het Château de Turenne, de 13e eeuwse klokken en de 11e eeuwse Toren van César bewonderen en genieten van een prachtig uitzicht.
www.turenne.fr

DOMME
Gelegen op een rotsplateau hoog boven de Dordogne ligt het vestingstadje Domme. Vanaf de vestingmuren heeft u een adembenemende uitzicht. Via de 17e eeuwse markthal kunt u de grotten van Domme bezoeken. Ook zijn er vele gezellige terrasjes en souvenirwinkeltjes.
www.domme.fr

BEYNAC-ET-CAZENAC
De machtige burcht geldt als één van de belangrijkste bezienswaardigheden van de Dordogne. Smalle stijgende middeleeuwse straatjes voeren naar het fort. Beneden in het dorpje is ook de opstapplaats voor een tochtje over de Dordogne met een Gabare.
www.beynac-en-perigord.com
www.beynac-et-cazenac.fr/

SAINT-CIRQ-LAPOPIE
Dit kunstenaarsdorpje ligt op een hoogte van ruim 80 meter boven de rivier de Lot tegen de rotswand geklemd. De boven elkaar gerangschikte huizen en smalle straatjes herbergen tal van kleine galerietjes. Een aanrader voor de kunstliefhebber.
www.saint-cirqlapopie.com

SOUILLAC
Dit is het meest nabijgelegen stadje bij La Panacée. Zowel de beroemde abdij als de stokerij van de bekende brandewijn La Vieille Prune zijn een bezoekje waard.
Iedere vrijdagmorgen is hier een gezellige markt, waar tal van streekproducten worden aangeboden. Half juli barst het jaarlijkse jazz-festival los, waarbij overal op straat bandjes optreden.

SARLAT
Dit zeer pittoreske middeleeuwse stadje met prachtige gevels is de meest bezochte stad van de Dordogne. De oude stadskern is een voetgangersgebied met vele winkeltjes en restaurantjes. Een aanrader is een bezoek op een zomeravond. Diverse straatartiesten vertonen hun kunsten op de sfeervol door gaslantaarns verlichte binnenplaatsjes.

ROCAMADOUR
Dit bedevaartsoord is tegen een steile rotswand opgebouwd. Via een grote pelgrimstrap met 216 treden (u kunt ook gebruik maken van de lift) kunt u het heiligdom bereiken; kapellen met fresco’s en een kerk. De gotische Chapelle Notre Dame is het mooiste heiligdom en daar treft u de beroemde Vierge Noir, een klein notenhouten beeld, waarvan genezende krachten worden toegedicht. In het uit 1172 stammende boek “Livre des miracles de Notre-Dame” staan de 90 genezingen die voor het beeld van deze Zwarte Madonna hebben plaatsgevonden.

FIETSEN
De fietsfanaat kan in deze omgeving zijn hart ophalen. Het zeer heuvelachtige gebied direct rondom La Panacée is bij uitstek geschikt voor de wat meer geoefende fietser. Wij hebben kaarten van de omgeving met wandel-/fietsroutes.

PAARDEN
Ook voor paardenliefhebbers zijn er voldoende mogelijkheden. Er zijn diverse maneges in de buurt. U kunt mooie ruitertochten maken, variërend van een paar uur tot een volledige dagtocht. Langs de rivieren, ‘a la campagne’ (over het platteland) of over de uitgestrekte heuvels en schaduwrijke bossen.
www.cheval-lot.fr

WIJNROUTES
In de wat verdere omgeving (60 tot 90 km) kunt u de wijngaarden van Cahors (Lot), Bergerac (Dordogne) en de Corrèze verkennen. Zo staat het wijngebied rondom Cahors bekend om zijn ‘vin noir’; zware dieprode wijnen. Bij de wijn-châteaux van Bergerac kunt u onder andere de zoete dessertwijnen van Monbazillac vinden. De speciale en minder bekende wijn uit de Corrèze streek is de zogenaamde ‘vin paillé’, in andere streken van Frankrijk beter bekend als ‘vin de paille’. De druiven worden op stro gedroogd, vandaar de naam strowijn. Uiteraard schenken wij op La Panacée wijnen uit de regio.

BRANDEWIJN
Brandewijn is in de Lot heel bekend. Die van de familie Roque uit Souillac is misschien wel het meest beroemd. U kunt de kelders bezichtigen en de winkel bezoeken.
www.lavieilleprune.com

NOTENROUTE
Er is een speciale notenroute van Salignac naar Beynac, waar u de walnoot in al zijnaspecten kunt bewonderen. De notenroute maakt één ding duidelijk. Niets van de vrucht gaat verloren. In het voorjaar worden de bladeren gebruikt om een extract te maken voor de notenwijn, groene noten verdwijnen in de notenjam, of in de azijn, de groene schil in de ‘eau-de-vie en de noten zelf….in alles. Zo kunt u onder andere vlakbij Sarlat de Moulin de la Tour uit de 16e eeuw bezoeken, waar het traditionele vervaardigen van notenolie wordt getoond.
www.moulindelatour.com

BROCANTE
Als u graag op zoek gaat naar leuke en mooie spullen op brocantes dan kunt u zich hier in de regio helemaal uitleven. Er is namelijk elke week wel een brocante markt in de omliggende dorpjes. Bovendien zijn er vele Brocante-winkels te vinden.

PARC AQUATIQUE QUERCYLAND
Dit attractiepark is een aanrader als u op zoek bent naar “zwem”-vertier voor kinderen. Buiten de diverse zwembaden en glijbanen zijn er speeltoestellen, midget-golf en mini-karting.
www.copeyre.com

AIRPARC PERIGORD
In dit airparc is het mogelijk om een twee uur durend survival parcour af te leggen in de bomen boven de Dordogne. Via een houten brug steekt u de Dordogne over naar het eiland in het midden van de rivier. Daar zijn drie survival parcours aangelegd, waarvan er een speciaal bedoeld is voor kinderen (min.lengte 1,20m).
www.airparc-perigord.com

JACQUOU PARC – kermis , dierenboerderij en zwemmen
Dit zijn eigenlijk drie attractieparken in één; Een dierenboerderij, een kermis en een waterparadijs met zwembad en glijbanen.
www.jacquouparc.com

PREHISTODINO – Parc prehistorique – Lacave
Het grootste park over de prehistorie van Europa. De geschiedenis van de wereld van 4,5 miljard jaar geleden tot de neolitische mens. De grootste reconstructie op ware grootte van prehistorische dieren (dinosaurussen, vliegende reptielen, grote zoogdieren) in Europa. Leuk om bijvoorbeeld te bezoeken in combinatie met de grottes de Lacave.
www.prehistodino.com

RIVIEREN
De Dordogne en de Lot zijn snelstromende rivieren. Het is dus niet mogelijk om overal te zwemmen. Onder andere bij Domme en Vitrac zijn kleine zwemstrandjes, waar u wel op een veilige manier de rivier de Dordogne in kunt gaan. Beide rivieren zijn uiterst geschikt om een mooie kanotocht over te maken. Wij kunnen u tips geven over opstapplaatsen en trajecten. Bent u op zoek naar een minder actief vaartochtje, dan raden wij u aan om op te stappen op een gabare voor een mooie rondvaart over de Dordogne.
www.copeyre.com

LAC DU CAUSSE
Ten westen van Brive ligt het meer Lac du Causse. Dit recreatiemeer van 100 hectare ligt ingeklemd tussen de groene heuvels. U kunt er zwemmen, zeilen, surfen, waterfietsen, kanoën, en waterskiën. Ook kunt u heerlijk zonnebaden op één van de vele strandjes. Met kleine kinderen is het hier ideaal vertoeven. Bij sommige strandjes zijn namelijk speeltoestellen en het meer wordt vanaf het strand heel geleidelijk aan steeds een stukje dieper. Vergeet u niet een goed gevulde picknickmand bij ons te bestellen? Aan de rand van het meer zijn in de schaduw van de bomen perfecte picknickplekken.

LAC DE GROLEJAC
In de buurt van Sarlat ligt het meertje Lac de Grolejac. U kunt er zwemmen, kanovaren en waterfietsen. Voor een bescheiden vergoeding heeft u toegang tot het afgebakende strand met strandwacht. Ook hier zijn enkele picknicktafels.

Arrangementen, workshops en bijzonderheden