Le Prieuré is gelegen in de prachtige omgeving van de Dordogne en de Lot en vlakbij Souillac.

Achter de imposante voorgevel van Le Prieuré, een voormalig klooster uit begin 1800, bevindt zich een klein paradijs met 5 chambres d'hôtes.

Als unicum heeft Le Prieuré een nog in originele staat verkerende kapel waar u zich kunt terug trekken om aangename muziek te beluisteren.

Le Prieuré is gelegen in het mooie middeleeuws dorpje Cieurac, op twee minuten loopafstand van de rivier de Dordogne.

Na het ontdekken van prachtige omgeving kunt u genieten van Le Prieuré en zijn mooie binnenplaats, de grote romantische tuin met rozenperken, schaduw- en zonnehoekjes, een verwarmd zwembad en vooral veel stilte en ruimte.

Het departement Dordogne, met als hoofdstad Perigieux, wordt ook vaak met de oude naam Périgord aangeduid. De Dordogne is beroemd om zijn voortreffelijke keuken, uitstekende wijnen en gastvrije bewoners.

  • WiFi
  • Nederlands contactpersoon
  • Op doorreis naar het zuiden
  • Eigen sanitair
  • Honden welkom
  • Zwembad
  • Extra lange bedden
  • Adults only
  • Airconditioning

Saskia & Martin Landman

Meer over de eigenaar Sluiten

Een sfeervol complex!

Le Prieure wordt gerund door de Nederlandse eigenaren Saskia & Martin Landman.

Wat maakt Le Prieure uniek?
Een voormalig kloosterje met een in originele staat verkerende Kapel. Deze wordt gerund door Saskia & Martin Landman sinds 2001. “Het doel is iedereen een onvergetelijke vakantie te bezorgen.”

U kunt door Saskia & Martin Landman worden verwelkomd in de volgende talen:
– Nederlands
– Frans
– Engels
– Duits

max. 2 personen

Chambre 5

  • Eigen toilet
  • Badkamer met douche
  • Kinderbed mogelijk
  • Tweepersoonsbed

Op de tweede etage gelegen kamer met 1 bed 180 x 200 cm. Eettafel met twee stoelen aanwezig.

max. 2 personen

chambre no2

  • Eigen toilet
  • Badkamer met douche
  • Kastruimte
  • Zithoek
  • Tweepersoonsbed
max. 2 personen

Chambre 1 met groot dakterras

  • Eigen toilet
  • Badkamer met douche
  • Kastruimte
  • Tweepersoonsbed

Grote kamer met privé badkamer en terras van 20 m2 met uitzicht op tuin

max. 2 personen

Chambre 3

  • Eigen toilet
  • Kastruimte
  • Kinderbed mogelijk
  • Badkamer met douche en ligbad
  • Tweepersoonsbed

Ruime tweepersoons kamer met badkamer incl douche en bad. Eettafel met twee stoelen en twee fauteuils.

max. 2 personen

Chambre 4

  • Eigen toilet
  • Badkamer met douche
  • Kastruimte
  • Kinderbed mogelijk
  • Zithoek
  • Tweepersoonsbed

Ruime kamer voor twee personen. Zithoek met fauteuils en eettafel met stoelen aanwezig in de kamer.

Afstand tot Utrecht 987 km

Le Prieuré is op twee minuten loopafstand van de Dordogne gelegen.

Op twee km afstand van het bruisende stadje Souillac met zijn vele winkels, terrasjes en restaurants.

Ook kunt u vanuit Le Prieuré in de prachtige omgeving wandelen en fietsen.

Voor de visliefhebbers is de Dordogne een ware uitdaging.

De toerist kan zich hier nog een ontdekkingsreiziger voelen. De omgeving biedt onder andere:
• 10-tallen pre-historische grotten
• vredige rivierstrandjes
• vriendelijk groen heuvellandschap
• charmante middeleeuwsche stadjes
• schilderachtige dorpjes
• vele kastelen

Het mooiste deel van de rivier de Dordogne ligt tussen Souillac en Bergerac. Er zijn vele mogelijkheden om te kanoën en zodoende van het natuurschoon te genieten.

Le Prieuré is centraal gelegen tov de beroemde stadjes Souillac, Sarlat, Domme, Beynac en de kloosterstad Rocamadour.

Rocamodour: Eén van de beroemdste bedevaartsoorden sinds het jaar 1166. Het is ook nu nog een heilige plaats en een geliefd reisdoel, prachtig gelegen op de top van een rots boven de Alzouvallei.

Gouffre de Padirac: Deze enorme krater van 35 m breed en 75m diep ontstond toen een grot instortte. In het enorme gangenstelsel kunt u nu een ondergronds boottochtje tussen de stalagtieten maken.

Sarlat: Een prachtig middeleeuws stadje wat meer middeleeuwse renaissancistische en 17de-eeuwse gevels bezit dan enig andere Franse stad. In Sarlat vind u iedere zaterdag één van de beste markten van Frankrijk. In de zomer vindt u er foie gras, walnoten, kazen etc. In het najaar truffels en paddestoelen. Helaas is het er in de zomer erg druk, dus dan kunt u het beste (voor één keer) héél vroeg uit de veren komen om dit stadje met z´n markt te ontdekken.Maar ondanks de drukte een must.

Beynac: Een prachtig middeleeuws stadje aan de Dordogne met hoog op de gele kalkrotsen het 13e-eeuwse kasteel, vroeger onneembaar, nu bereikbaar te voet en per auto. Het kasteel heeft twee bastions, een grote gotische Salle des Etats, een huiskapel met 16e-eeuwse fresco´s en een grote stenen trap.

Domme: Het stadje Domme is een goudgele bastide met middeleeuwse poorten. Het ligt op een 212 meter hoge rots. Hierdoor heeft u een prachtig uitzicht over de Dordogne vallei. Het stadje heeft veel van zijn oorspronkelijke karakter behouden en is met de grotten van Domme zeer de moeite waarde te bezoeken.

Beoordelingen

Annemieke en Herman

Een prachtige chambre d\’hotes, mooie tuin en ruime kamers. Van alle gemakken voorzien en hartelijke eigenaren, alles prima verzorgd. Wat ons betreft een aanrader!

juli 2021

10

Mieke Vandewal

Prachtige b&b, zeer fijne en leuke uitbaters die je met alles helpen en steeds klaarstaan om je de nodige uitleg te geven over de bezienswaardigheden in de streek. Ook het eten in de door hun aangewezen typische restaurantjes is zeer leuk. Grote tuin met een mooi zwembad. Zeker leuk om dit verblijf met een gezin te doen. Dit is ook een plaats waar je echt rust vindt. Je bent kort bij talrijke toeristische trekpleisters en je bevindt je toch ver van de drukte. De uitbaters, Saskia en Martin voelen perfect de wensen van hun gasten aan. Indien we nog eens naar deze streek komen zullen we zeker terugkomen naar deze b&b. Zeker een aanrader voor gezinnen die op reis willen gaan in de Dordogne.

juli 2013

10

Gîtes van deze eigenaar

Arrangementen, workshops en bijzonderheden