Bouysset heeft de mogelijkheid om er heerlijk te eten en te slapen, maar ook genieten van de omgeving per auto, motor of fiets of gebruik te maken van de verschillende activiteiten op het landgoed zelf.

Wandelen met de kans een ree voorbij te zien springen, te golfen op ons eigen terrein, jeu-de-boule, lekker chillen aan het zwembad of genieten van een glaasje wijn van de plaatselijke wijnboer.

  • WiFi
  • Nederlands contactpersoon
  • Op doorreis naar het zuiden
  • Eigen sanitair
  • Lunchen mogelijk
  • Table d'hotes
  • Zwembad
Domaine du Bouysset eigenaren

Erik en Eus Vonkerman

Meer over de eigenaar Sluiten

Domaine du Bouysset wordt gerund door de Nederlandse eigenaren Erik en Eus Vonkerman.

U kunt door Erik en Eus Vonkerman worden verwelkomd in de volgende talen:
– Nederlands
– Frans
– Engels
– Duits

max. 3 personen

Corneille

  • Eenpersoonsbedden
  • Eigen toilet
  • Badkamer met douche
  • Kastruimte
  • Kinderbed mogelijk
  • Televisie
  • Tweepersoonsbed

max. 4 personen

Matisse

  • Eenpersoonsbedden
  • Eigen toilet
  • Kinderbed mogelijk
  • Televisie
  • Zithoek
  • Badkamer met douche en ligbad
  • Tweepersoonsbed

max. 2 personen

Picasso

  • Eigen toilet
  • Badkamer met douche
  • Televisie
  • Tweepersoonsbed

Beoordelingen

Jietske

Hele mooie plek, waar je heerlijk kan genieten van het Franse leven. Je komt terecht bij hele lieve gastvrije mensen, Eus en Erik. Wij voelden ons gelijk thuis, hebben heerlijk genoten van de table d’hote en de gezellige dagen. We komen graag nog een keer terug!

mei 2018

10

Afstand tot Utrecht 1079 km

Domaine du Bouysset ligt in een prachtig gedeelte van het departement Lot in het plaatsje Saint Martin le Redon. Dit departement behoort tot de Franse regio Midi-Pyrénées. Saint Martin le Redon ligt in de buurt van de Franse stad Fumel.

Het departement de Lot, een stukje Frankrijk om, net als wij, verliefd op te worden. Veel ruimte, natuur, zuivere lucht, oude en historische plaatsjes, en Cahors als hoofdstad. Het klimaat is tegelijkertijd landelijk en zuidelijk. De verschillende landschappen zijn nog heel natuurlijk gebleven.

Natuur in de Lot
Lot ligt tussen twee mooie rivieren, de Dordogne en de Lot. Het gebied daartussen kenmerkt zich door ongerepte natuur, met veel mogelijkheden om te wandelen en te fietsen. Diverse valleien wisselen elkaar af. Aan de rand van deze valleien vind je vaak kliffen of kalkplateaus (de zogenaamde Causses), met een vegetatie van grassen en eiken. Daarnaast kenmerkt de streek zich door de wijngaarden van Cahors in de vallei van de rivier de Lot en op de heuvels van Quercy Blanc.

Mooie plekken in de Lot
Zowel Cahors als Figeac zijn steden met een rijke geschiedenis en zeker een bezoek waard tijdens een vakantie in de regio. Het gebied wordt overigens doorkruist door de weg van Le Puy, een van de bekendste routes naar Santiago de Compostela.

Prayssac is een stadje, midden tussen de wijngaarden met enkele hunebedden (dolmens). Puy-L’Évêque is een mooi plaatsje aan de Lot met huizen uit de 14e en 15e eeuw en een kasteeltje. Catus heeft een fraaie Romaanse kerk uit de 16e eeuw. Lherm is een karakteristiek middeleeuws dorpje met fraai gerestaureerde huizen van witte kalksteen. Les Arques is een internationaal bekend kunstenaarsdorp, bekend van de beeldhouwer Zadkine en zijn museum. Saint-Cirq-Lapopie wordt wel het mooiste dorp in het dal van de Lot genoemd. Het ligt op de punt van een 80 meter hoge rots, boven de rivier. Luzech is een oud stadje met een kasteeltje, dat als een schiereiland in de rivier de Lot ligt, midden tussen de wijngaarden van de donkere Cahorswijn. Montcuq is een dorpje met een ruïne van een vesting en smalle straatjes met karakteristieke huizen en bogen. Figeac, een mooi stadje aan de rivier de Célé.

Natuurpark Causses du Quercy
Het Parc naturel régional des Causses du Quercy is een immens natuurpark, dat in het noorden begrensd wordt door de Dordogne. Het ligt op een kalksteenplateau en kenmerkt zich door diepe dalen van de rivieren de Lot en de Célé. Ook zijn er vele onderaardse rivieren, waardoor er tevens talrijke grotten zijn ontstaan. Diverse grotten bevatten prehistorische schilderingen.
In de Gouffres, dat zijn diepe kloven, baant het water zich een weg door smalle rotsspleten. De bekendste kloof is de Gouffre de Padirac. De Causses du Quercy staat ook bekend om de vele verschillende orchideeënsoorten die hier bloeien. In een bepaald deel, de Causse de Limogne, wordt vaak naar truffels gezocht.
Naast de natuurlijke schoonheid kan je ook diverse historische bezienswaardigheden bewonderen, zoals cazelles (ronde stenen hutjes), duiventorens, openbare wasplaatsen (waaronder die van Saillac), hunebedden of dolmens bij Pech-Laglaire en rotswoningen.

Gastronomie en artisanale producten van de Lot
De gastronomie is niet ver te zoeken in de Lot. De lokale streekproducten zijn eend, foie gras, lamsvlees, kaas (Rocamadour of Cabécou), de safran, de truffel, de noten en heerlijke wijn uiteraard. Je krijgt er niet genoeg van, voorzie zeker een voldoende aantal dagen om deze streek te verkennen, je zult opkijken van de talrijke mogelijkheden aan activiteiten.

Arrangementen, workshops en bijzonderheden