Le Petit Chateau Chambres d'Hotes
Zuid-Frankrijk | Midi-Pyrénées | Lot | Betaille
Beoordeling
Le Petit Chateau
Le Petit Chateau is een Prima Nederlands Chambres d'Hôtes voor privé en groepen (yoga, wandelen, fietsen, schilderen, golfen etc) in Betaille met 5 kamers. Met zoutwaterzwembad (gratis voor onze gasten). Table d'Hôtes is mogelijk. Huisdieren zijn welkom.
Faciliteiten
- Zwemgelegenheid aanwezig
- Table d'Hôtes mogelijk vanaf €20 per persoon
- Lunchen is mogelijk in overleg
- Huisdieren zijn welkom tegen meerprijs
- Goed geschikt voor kinderen
- Computer met internet gratis beschikbaar
- Openhaard aanwezig in gezamenlijke ruimte
- Meerdere kamers toegankelijk voor mindervaliden en rolstoelen (?)
- Terras of tuin voor gasten aanwezig
- Wasmachine te gebruiken tegen meerprijs
- Strijkijzer en strijkplank te gebruiken tegen meerprijs
Beoordeling door gasten
- "Rustig-landelijk gelegen, gastvrije, fijn, ."
- "Prachtig verblijf, geweldige gastheer en kok. aanrader. ."
- "Een fantastische, prachtige omgeving."
- "Gezellig, rustgevend, heerlijke bedden, gouden gastheer."
- "Verrassend, rust, heerlijke tuin, mooie omgeving."
Zo beschrijven gasten Le Petit Chateau in een paar woorden:
Gemiddeld geven gasten deze Chambres d'Hôtes een authenticiteitswaarde van 91%
Prijzen van Le Petit Chateau
De onderstaande prijzen kunnen afwijken en dienen ter indicatie. Neemt u voor een aktueel prijzenoverzicht, vragen en reserveringen contact op met de eigenaar(s) van deze Chambres d'Hôtes.
Mogelijke betaalwijzen: Contant, Cheque, Bankoverschrijving.
Meer informatie:Reserveer of stel een vraag aan Joop de Graaf
Wilt u een reserveringsaanvraag sturen? Gebruik dan het onderstaande formulier en neem direct contact op met Joop de Graaf, de eigenaar(s) van deze Chambres d'Hôtes. Er wordt zo snel mogelijk contact met u opgenomen.
Contactgegevens Le Petit Chateau
Chambres d'Hôtes Le Petit Chateau
Les Tourettes
46110 Betaille
Frankrijk
Telefoon: +33-565336826
Lengtegraad: 44.92397370210939
Breedtegraad: 1.7632198333740234
Over de omgeving van deze Chambres d'Hôtes
Deze Chambres d'Hôtes is gevestigd in een 38 jaar oud pand en is rustig gelegen in een landelijk gebied langs een doorgaande route naar het zuiden, in een bosrijke omgeving, tussen de heuvels, dicht bij een rivier. Souillac is de dichtstbijzijnde internationale luchthaven. Het dichtstbijzijnde treinstation is Brive La Gaillarde.
De accommodatie ligt in een interessant gedeelte van het departement Lot in het plaatsje Betaille. Dit departement behoort tot de Franse regio Midi-Pyrénées en bevindt zich in Zuid-Frankrijk. Betaille ligt in de buurt van de Franse stad Brive la Gaillarde.
Le Petit Chateau is idyllisch gelegen in de Lot, dichtbij de rivier de Dordogne. De omgeving is een oase van rust en ruimte, met een heerlijk mediterraan klimaat.
Hier wordt u niet geplaagd door geluidsoverlast of lichtvervuiling. Zodra het donker is kunt u genieten van de duizenden sterren.
Le Petit chateau beschikt over een zoutwater zwembad van 10x5 mtr.
Activiteit mogelijkheden:
- Wandelen door de natuur met als startpunt le Petit Chateau
- golfen nabij Soullac en St. Céré
- Kanoën op de Dordogne
- Een bezoek aan een van de vele kastelen
- In de zomer zijn er vele brocante markten in de omgeving
- Mogelijkheden voor culturele uitstapjes zijn talrijk, zoals Rocamadour, Colonnes Rouges, Carrenac, Martel, Souillac en Sarlat.
Kortom u komt tijd te kort.
De lot
Deze streek staat bekend om zijn walnoten boomgaarden en zijn heerlijke gerechten zoals foie gras en confit de canard. En natuurlijk zijn er de Cahors wijnen.
Op de diverse markten worden de lokale produkten aangeboden zoals honing, walnoten, pruimen, likeuren, foie gras en geitenkaas. Met name de markten in Bretenoux, Martel en Souillac zijn heel gezellig. Daar proeft u de echte Franse sfeer... Ik stel het zeer op prijs als u de Franse sfeer samen met ons zou willen voelen en proeven.
Arrangementen
Health Sabbitical - € 695 per verblijf
Programma:
Voeding
Detox-voedingsprogramma om je te ontdoen van 4 kilo aan gifstoffen en lichaamsvet
Lichaam
Twee keer per dag Hatha yoga, meditatie en do-in yoga/shiatsu stretch [laag drempelig voor iedereen mogelijk]
Geest
Zelf connectie training, de training/sessies gaat over hoe je in de drukte van het dagelijks leven in contact kunt blijven met jezelf. Daarnaast leer je hoe je jouw authenticiteit kunt blijven laten zien. Om dat weer te kunnen laten zien is meer nodig dan alleen durf en kracht. Het belangrijkste is innerlijke balans. En soms is het nog niet zo makkelijk om innerlijke balans te ervaren, omdat er in het verleden allerlei gebeurtenissen hebben plaatsgevonden, waardoor je niet meer zo vrij en onbevangen bent als vroeger, we gaan jouw ongebruikte kwaliteiten weer ophalen en deze speciale kwaliteiten zul je tijdens de sessies gaan ontdekken. Vervolgens kun je ze gebruiken om in je dagelijks leven beter in contact te blijven met jezelf en je authenticiteit te kunnen blijven laten zien.
Leraren
Ed Bruins is Experienced Master Hatha Yoga leraar
Rose Marie de Vries is Detox/voedings-coach en NLP master-trainer, Do-in Yoga – Shiatsu stretch docente.
Wat te doen in deze Franse detoxweek;
1) Vanuit Le Petit Château zijn direct wandelroutes aan te vangen. Het is slechts anderhalve kilometer naar de rivier de Dordogne. Elke dag zijn er markten te bezoeken in de omgeving.
2) Op 25 km afstand is op vrijdag de grote markt in Souillac.
3) Op 7 km afstand is op dinsdag de bijzondere biologische wijn markt [walnoten likeuren zijn hier favoriet] in Bretenoux
4) Op ook 7 km afstand ligt het kasteel Castelnau welke compleet authentiek is ingericht en open is voor publiek.
5) Op 3 km afstand ligt het Unesco dorpje Carrenac, de wandelkaarten zijn aanwezig in Le Petit Château.
6) Op 7 km afstand ligt het bloemendorp Loubressac. Dit bijzondere bloemendorp ligt op 350 hoogte en heeft een prachtig uitzicht op het dal.
7) In de omgeving ligt ook het pelgrimsoord Rocamadour en het rode dorp Collonges Rouge.
Dag 2 t/m dag 6 zullen ingevuld worden met Hatha Yoga, Do-In Yoga, Shiatsu stretch technieken, meditaties en NLP modules en het beantwoorden van persoonlijke vragen over je voeding.
Wat een week en wat een inzichten, zo schoon zo helder in je hoofd!
Gifstoffen uit je lijf!
Detoxkuur
Het menselijk lichaam is ernstig vervuild met pesticiden en andere giftige chemicaliën die uit voeding en het milieu afkomstig zijn. Steeds meer mensen zijn te dik en het lukt hun niet blijvend af te vallen. De detoxkuur in Frankrijk is een enorm begin om het voorjaar van 2012 in te gaan met een schoon lijf en 4 kilo vet eraf! Programma opvraagbaar per mail.
Kosten van het all inclusive arrangement
De kosten deze bijzondere week in Frankrijk € 695 op basis van all inclusive.
All Inclusief nog even op een rijtje:
1) Verblijf in Le Petit Château
2) Alle maaltijden en drankjes [zuiver biologisch]
3) Coaching door master-docenten in de yoga/voeding/nlp
4) Persoonlijk werkboek
5) Onvergetelijke herinnering
6) U reist op eigen gelegenheid, auto of Thallys.
Yoga en meditatie
Elke dag wordt er twee en half uur yoga gegeven door een yoga leraar en lerares.
's morgens en 's avonds wordt ook een stilte wandeling georganiseerd.
Het arrangement is op basis van half pension en inclusief de yoga lessen.
Folder op aanvraag beschikbaar.
De week is van 20 mei t/m 26 mei.
Prijs binnen is 580 euro en buiten in een tent 390 euro. Brochure opvraagbaar per mail.
Le Petit Chateau en vacances écologique
De eigenaars hebben zelf aangegeven de volgende milieubesparende
maatregelen te hebben genomen in en rond hun Chambres d'Hôtes.
Le Petit Chateau heeft een vé ecoscore van 54%.
- Gebruik van biologische groente van een lokale boer
- Gebruik van biologisch vlees
- Gebruik van biologische eieren van een lokale boerderij
- Gebruik van biologische of ecologische supermarktproducten met keurmerk
- Groene energie via algemeen stroomnet
- Water wordt verwarmd door middel van groene stroom
- Er wordt voornamelijk gebruik gemaakt van spaarlampen
- Waterbesparende technieken zijn overal toegepast
- Zwembad wordt gezuiverd met een zoutoplossing/elektrolyse
- Afval wordt gescheiden en GFT wordt verwerkt tot compost
- Accommodatie wordt gereinigd met milieuvriendelijke schoonmaakmiddelen
- Lakens en handdoeken worden met milieuvriendelijk wasmiddel gewassen op lage temperatuur
Beoordelingen van Le Petit Chateau
![]()
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in April 2012 met partner
Ke petit chateau ligt erg centraal tov bezienswaardigheden als Rocomadour, goufre de padirac, chateau milandes sarlet etc.
Tevens was het een heerlijke plek voor onze hond die net als wij volop in de watten werd gelegd.
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in September 2011 met partner
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in September 2011 met partner
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Augustus 2011 met partner
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Augustus 2011 met gezin
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Augustus 2011 met gezin
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Juni 2011 met gezin
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Juli 2011 met gezin
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Mei 2011 met familie
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Mei 2011 met vrienden
De accomodatie zelf is uitstekend: mooie kamers, heerlijke grote tuin, zalig zoutwaterzwembad met ligbedden en een vriendelijke gastheer die ook nog eens een uitstekende kok is.
Al met al een superfijne plek!
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Mei 2011 met familie
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Juli 2010 met partner
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Augustus 2010
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in December 2009 met partner
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Juli 2010 met partner
Beoordeling
Verbleef in Le Petit Chateau in Juni 2010 met vrienden
Over de eigenaar(s) van Le Petit Chateau
Le Petit Chateau - Iddylisch en romantisch. Le Petit Chateau wordt gerund door de Nederlandse eigenaar(s) Joop de Graaf: "Gastvrij en open minded, mensen een gevoel geven van thuis zijn."
Wat maakt Le Petit Chateau uniek? De plek, en de rust. Deze Chambres d'Hôtes wordt gerund door Joop de Graaf sinds 2008. "Idealisme."
Overweegt u om een hapje mee te eten in Le Petit Chateau? De specialiteiten van de kok zijn: Biologisch puur natuur. Dineren kunt u al vanaf €20 per persoon.
U kunt door Joop de Graaf worden verwelkomd in de volgende talen:
- Nederlands
- Frans
- Engels
Meer over Joop de Graaf
Seizoens indeling
Laag seizoen:
Maart, April, Mei, Oktober
Midenseizoen:
Juni, september
Hoog seizoen:
Juli en Augustus
Logies is op basis van 2 nachten. Indien u een nacht boekt, moet ik u 25 euro schoonmaakkosten in rekening brengen.
Chardonnay - 2 personen
Een luxe kamer in de kleuren tope en grijs. Verder beschikt de kamer over 2 nacht tafeltjes, bureau, linnenkast, spiegel en een koelkast. De badkamer en het toilet bevinden zich op de gang, waarover u privé kan beschikken.
Dordogne - 2 personen
Deze kamer heeft een linnenkast, 2 nachttafeltjes, 2 relax stoelen, een ventilator, spiegel, bureau en een koelkast. Het toilet en de badkamer, waarover u privé kunt beschikken bevinden zich op de gang.
Seine - 2 personen
Een geriefelijke kleine kamer voor een kind met linnenkast, spiegel, nachttafeltje.







